FIRMA Cukier naszą pasją od pokoleń.

Jesteśmy jednym z największych producentów cukru w Polsce sprzedawanego pod znaną marką Diamant. Nasze zakłady produkują rocznie ponad 600 tys. ton cukru, który każdego dnia trafia do polskich rodzin. Z naszych produktów korzystają również mali i średni przedsiębiorcy oraz duże polskie i międzynarodowe korporacje.

Pfeifer & Langen

Grupę Pfeifer& Langen w Polsce tworzą dwie spółki:

  • Pfeifer & Langen Polska S.A. to spółka produkcyjna, w skład której wchodzą cukrownie: Glinojeck, Gostyń, Miejska Górka i Środa Wielkopolska.
  • Pfeifer & Langen Marketing Sp. z o.o. to spółka zajmująca się koordynacją sprzedaży i dystrybucją cukru.

Zrównoważony rozwój

Wieloletnią tradycją i kluczowym celem korporacyjnym Pfeifer & Langen jest zrównoważony rozwój, ochrona zasobów naturalnych, promowanie wydajnych metod uprawy oraz odpowiedzialność społeczna. Buraki są przez nas przetwarzane niemal w 100%. Odzyskaną z nich wodę wykorzystujemy ponownie – w zamkniętych obiegach, przy produkcji cukru.
Więcej o ultranowoczesnych i przyjaznych środowisku metodach naszej pracy przeczytasz tutaj .

Buraki tylko od polskich plantatorów

Nasze buraki kupujemy wyłącznie z polskich, lokalnych upraw, a nasi plantatorzy oferują kolejne miejsca pracy okolicznym mieszkańcom. Uprawy znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie naszych cukrowni, dzięki czemu nasz transport jest mało uciążliwy. Średni promień dostaw buraków do naszych cukrowni wynosi 42 km w Wielkopolsce i 68 km w obrębie Cukrowni Glinojeck. Krótkie kursy aut to mniejszy ślad węglowy i wpływ na środowisko.
Więcej o współpracy z plantatorami przeczytasz tutaj.

Najwyższa jakość

Produkcja w naszych zakładach realizowana jest w oparciu o najwyższe, międzynarodowe normy i standardy m.in. ISO 22000, FSSC 22000, IFS w. 6.
Realizujemy politykę zrównoważonego korzystania ze środowiska zgodnie z normą ISO 14001:2015 i standardem REDcert i REDcert2.
Dbając o jakość na każdym etapie drogi cukru z pola na stół regularnie przeprowadzamy dokładne audyty u naszych dostawców oraz w naszych zakładach.
Więcej o polityce zarządzania jakością przeczytasz tutaj.

Pracownicy

Nasi pracownicy są naszymi najlepszymi ambasadorami. Dbamy o to, żeby każda z ponad tysiąca zatrudnionych osób miała pełną wiedzę nt. funkcjonowania spółki i zapewnioną możliwość rozwoju zawodowego. Zapewniamy szkolenia podnoszące kwalifikacje, szeroki pakiet benefitów pozapłacowych, np. prywatną opiekę medyczną, dofinansowanie do wypoczynku, obozów i kolonii dla dzieci oraz ubezpieczenie grupowe na preferencyjnych warunkach. Stale poprawiamy bezpieczeństwo pracy w naszych cukrowniach poprzez szkolenia dla pracowników oraz prowadzenie regularnych audytów z zakresu BHP. Bezpieczeństwo pracy to nasz priorytet!
Sprawdź aktualne oferty pracy tutaj.

ZAKŁADY PRODUKCYJNEPosiadamy cztery cukrownie: Glinojeck, Gostyń, Miejska Górka oraz Środa Wielkopolska.

Siedziba Zarządu znajduje się w Poznaniu

Poznań Miejska Górka Gostyń Środa Glinojeck

KLUCZOWE LICZBY

Ponad 1.000 zatrudnionych pracowników

Ponad 8.000 współpracujących plantatorów

Ponad 600.000ton wyprodukowanego cukru rocznie

Przerabiamy ponad 4.100.000 ton buraków w skali roku

Marka Diamant Dowiedz się więcej o naszej marce, produktach detalicznych i sprawdź inspirujące przepisy.

www.diamant.pl